Jak taśmy poliestrowe zmieniły transport?

Taśma poliestrowa zwana w skrócie PET to w dzisiejszych czasach jeden z najczęściej i najchętniej stosowanych w przemyśle rodzajów taśmy. Używa się jej między innymi do obwiązywania różnego rodzaju ładunków paletowych, aby zabezpieczyć towar na czas transportu i składowania lub zminimalizować ryzyko uszkodzenia lub zniszczenia. Ze względu na swoje niezliczone zalety, różne rodzaje taśmy PET są aktualnie wykorzystywane znacznie częściej aniżeli niegdyś popularna, tradycyjna taśma stalowa.

 

Taśmy poliestrowe są obecnie sprzedawane w zależności od końcowego zastosowania, w przeróżnych wariantach kolorystycznych i o zdywersyfikowanej grubości. Bardzo często producenci oferują również możliwość umieszczenia na rolce kolorowego nadruku na przykład z logo danej firmy.

 

Taśmy z twardego poliestru, w porównaniu do taśm ze stali charakteryzują się dużą wytrzymałością na zerwanie, zachowując przy tym elastyczność. W wielu przypadkach z powodzeniem zastępują odchodzące powoli do lamusa taśmy stalowe. Ze stosowania taśm PET płynie wiele korzyści. Dzięki takiemu rozwiązaniu możliwe jest bezpieczne spinanie i rozpinanie różnych ładunków. Aplikacja taśmy PET jest mało kosztowna i nie wymagająca specjalnych urządzeń.

W dodatku udowodniono, że nie uszkadza i nie przebarwia transportowanych produktów. W porównaniu do taśmy ze stali tak samo wytrzymała, ale jest zdecydowanie bardziej odporna na różne warunki pogodowe. Stosowanie taśmy PET gwarantuje również stałe naprężenie taśmy na ładunku podczas transportu.

 

Dzięki wprowadzeniu do transportu takiego rozwiązania, przemieszczanie ładunków stało się łatwiejsze i mniej kosztowne.

 

Tekst został wykonany przy współpracy z http://makdor.pl/ - krajowym liderem produkcji taśm poliestrowych PET i polipropylenowych PP.

youboost logo
Poznaj nas. Zaprzyjaźnij się z nami. Wykreuj przy naszej pomocy swój własny sukces.
ZOBACZ NASZĄ OFERTĘ
KONTAKT
533 525 168
ZOBACZ NASZE PROFILE
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA