AllTheFreeStock i Creative Commons 0

AllTheFreeeStock jest serwisem stworzonym przez Saijo George, specjalistę SEO. Zbiera najlepsze darmowe zasoby w jednym miejscu. Większość z nich możemy wykorzystać także komercyjnie, co sprawia, że strona jest bardzo przydatna w e-marketingu.

Nawigacja po stronie jest bardzo prosta i przejrzysta, a zasoby podzielone na wiele podkategorii. Na AllTheFreeStock można znaleźć naprawdę wiele mediów, umieszczonych w największych bankach. Na tej stronie znajdziesz praktycznie wszystkie zasoby do stworzenia dobrej strony, kampanii lub działań w social media. Naprawdę dobre zdjęcia to tylko część tego, co można tu znaleźć. Oprócz wcześniej wymienionych mediów, na użycie czekają mockupy, szablony stron i czcionki, a także inspiracje związane z kolorami.

Serwis jest cały czas rozwijany. Ilość zasobów, z których korzysta, jest naprawdę ogromna. Dużą zaletą jest wyszukiwanie obrazków z wielu stron. Zostały tu też zebrane banki zdjęć wysyłające zasoby na skrzynkę mailową oraz serwisy oferujące placeholdery. Zasada działania strony jest prosta. Po wybraniu odpowiedniego serwisu z listy, zostaje ona załadowana po prawej stronie. Ułatwia to korzystanie z licznych internetowych zasobów poprzez zebranie największych, wysokiej jakości mediów w jednym miejscu.

AllTheFreeStock to niewątpliwie jedna z tych stron, którą powinien znać każdy twórca treści. Jest przydatna szczególnie dla początkujących. Wiele z dostępnych za jej pośrednictwem mediów i zasobów jest naprawdę estetycznych i dobrych, a do tego nie trzeba za nie płacić. Naprawdę dużą zaletą jest fakt, że żeby znaleźć wszystko, czego potrzebujesz, nie musisz już skakać po stronach – wszystko masz w jednym miejscu.

Czym jest licencja Creative Commons 0, na której udostępnione są zdjęcia i większość innych zasobów ze strony AllTheFreeStock? Udostępnienie swoich prac na jej mocy oznacza przekazanie ich do domeny publicznej i zrzeczenie się wykonywanie wszystkich praw do utworu, które wynikają z prawa autorskiego. Osoba korzystająca z utworów na tej licencji może je zwielokrotniać, zmieniać, rozpowszechniać i wykonywać utwór. Dotyczy to również wykorzystania komercyjnego. Należy jednak pamiętać, że CC0 nie wpływa na prawa z patentów i prawa do znaków towarowych.

Warto wziąć pod uwagę, że dzieła na tej licencji wcale nie są złej jakości. Wiele ze zdjęć w darmowych bankach jest dostępnych w wysokiej rozdzielczości i o wysokich walorach estetycznych. Dzięki temu małe firmy, które potrzebują ładnych lub efektywnych zasobów za możliwą najmniejszą cenę, znajdą media idealne dla siebie. W ten sposób uzyskujemy profesjonalny efekt, a także rozwijamy naszą strategię marketingową.

Trzeba jednak pamiętać, że w Polsce nie można zrzec się osobistych i majątkowych praw autorskich. Dlatego używa się licencji zapasowej, w języku angielskim - fallback license. Na jej mocy „uwalnia się” swoje dzieło tak bardzo, jak to tylko możliwe w danym kraju.

Co odróżnia AllTheFreeStock od popularnej wyszukiwarki CC Search? Po pierwsze, o wiele większe zasoby. W tym drugim serwisie jest ich zaledwie kilka, natomiast wybór na tym pierwszym może przyprawić o zawrót głowy. Po drugie, na AllTheFreeStock oferuje więcej rodzajów mediów: mockups, efekty dźwiękowe, paletyt kolorów, szablony stron, fonty czy ikony. Zasada działania też jest inna – pierwszy serwis jest pośrednikiem, a do właściwej strony jesteśmy przenoszeni lub otwiera się ona w obszarze głównym strony. Drugi serwis natomiast to wyszukiwarka, która przekazuje odpowiednie parametry do witryn docelowych. Jednak CC Search też ma swoje asy w rękawie, a są nimi Flickr, Wikimedia Commons, i SoundCloud – giganci, którzy oferują naprawdę dobre media, ale wyszukanie w nich tych wolnych, także do wykorzystania komercyjnego, nie jest takie łatwe.

Szukasz dobrych, darmowych zasobów do swoich projektów? AllTheFreeStock oferuje Ci obrazy, wideo, muzykę, ikony i wiele, wiele więcej. Wszystkie grafiki są dostępne pod Creative Commons Zero, więc można je używać także w celach komercyjnych. Reszta zasobów jest umieszczona pod różnymi licencjami, dlatego warto je sprawdzić przed użyciem. Dzięki temu prostemu, sprytnemu serwisowi, rozwiniesz swój biznes i zadbasz o wizerunek w internecie za pomocą dobrej jakości, darmowych mediów. Strona pomoże także webmasterom stworzyć piękną stronę za pomocą wolnych zasobów.

youboost logo
Poznaj nas. Zaprzyjaźnij się z nami. Wykreuj przy naszej pomocy swój własny sukces.
ZOBACZ NASZĄ OFERTĘ
KONTAKT
533 525 168
ZOBACZ NASZE PROFILE
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA