Awesome screenshot to rozszerzenie Chrome do zrzutów ekranu

Przeglądarki internetowe sprawiają, że serwowanie po sieci okazuje się o wiele prostsze. Większość z nas korzysta z kilku popularnych przeglądarek, jak opera, chrome, firefox czy internet explorer. Do wielu z nich są przygotowane specjalne dodatki. Wysoki sukces w tym kierunku odnosi przeglądarka Chrome, która zadbała już o przygotowanie ponad 10 tysięcy dodatków. Cenne są rozszerzenia, które pozwalają na przygotowanie zrzutów ekranu na stronach internetowych.

Takim wyjątkowym rozszerzeniem okazuje się Awesome Screenshot, który ułatwia pracę wielu specjalistom od tworzenia stron www oraz specjalizującym się w e-biznesie. Dzięki takiemu dodatkowi zapisujemy obraz całej strony, która okazuje się dla nas bardzo przydatna. Pozwala nam jeszcze wyznaczyć element strony, który najbardziej nas interesuje.

Więcej narzędzi na: http://www.youboost.pl/narzedziaAwesome Screenshot krok po kroku

W pierwszej kolejności instalujemy dodatek w przeglądarce Google Chrome. Jest to możliwe w opcji ustawienia i rozszerzenia. Wyszukujemy rozszerzenie Awesome screenshot i pobieramy, instalujemy. Takie rozszerzenie pojawia się również pod nazwą Capture & Annotate w repozytorium Chrome Extensions. Po zainstalowaniu w naszej przeglądarce pojawia się ikona w górnym rogu, z której już mamy prawo korzystać. Wystarczy znaleźć ciekawą stronę i kliknąć w ikonę. Następnie mamy do wyboru 3 opcje przygotowania screenu, a mianowicie: widzialna część strony, zaznaczony obszar bądź cała strona.

Po wykonaniu screenu automatycznie włącza się edytor, w którym to mamy możliwość dokonania zrzutu ekranu. W opcji edytor posiada jeszcze dodanie różnorodnych elementów, jak: kwadraty, kółka, pędzle, strzałki, tekst. Na samym końcu klikamy w przycisk "Done" znajdujący się na samej górze. Pozwala nam to pobrać obraz na dysk komputera bądź innego urządzenia. Wyjściem jest zapisanie screenów na serwerze Awesome Screenshot. Dzięki temu w przeciągu kilku chwil możemy udostępnić obraz w serwisach społecznościowych.

Dzięki rozszerzeniu dodawanie komentarzy do zrzutu ekranu staje się jeszcze prostsze.youboost logo
Poznaj nas. Zaprzyjaźnij się z nami. Wykreuj przy naszej pomocy swój własny sukces.
ZOBACZ NASZĄ OFERTĘ
KONTAKT
533 525 168
ZOBACZ NASZE PROFILE
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA