CGTexture - tekstury dla wszystkich

Jeśli szukasz dobrej jakości, ciekawej tekstury, znajdziesz ją na CGTextures. Niezwykle przydatna strona dla wszystkich designerów oferuje 15 darmowych kredytów każdego dnia.

Czym jest tekstura? W grafice 3D stosuje się je do poprawienia realizmu obiektów. Grafiki służące jako tekstury to najczęściej dobrej jakości zdjęcia, które mogą być idealnie powtarzane. W dobry sposób oddają fakturę czy strukturę danego materiału. Ale grafiki można użyć w wielu innych celach. Powtarzalność wzorów sprawia, że dobrze sprawdzają się jako tło w grafikach 2D, takich jak banery reklamowe.

Strona istnieje od 2005 roku. Obecnie w bazie znajduje się ponad 116 tysięcy tekstur. Liczba ta stale rośnie, gdyż co tydzień dodawane są nowe. W darmowej wersji możemy pobrać do 15 obrazków na dzień. Czasem jednak potrzebujesz więcej grafik lub nie satysfakcjonuje Cię ich jakość, możesz skorzystać z opcji płatnego pakietu lub dodatkowej, płatnej paczki. Z dostępnych tu zasobów korzystają największe firmy tworzące gry i efekty. Wśród firm korzystających z CGTextures możemy znaleźć Dice, Rockstar, Valve, Pixar i DreamWorks. To tylko potwierdza, że tekstury dostępne na stronie są dobrej jakości i bardzo użyteczne.

Jak wykorzystać tekstury? Sposobów jest naprawdę wiele. CGTextures informuje nas o tym, w jakim celu możemy użyć grafik od nich pobranych. Zgodnie z informacjami na ich stronie, nieodpłatne wykorzystanie obrazków obejmuje grafikę 2D i 3D, designu stron internetowych, banerów, filmów, produkcji telewizyjnych, poligrafii i scrapbookingu.

CGTextures dobrze sprawdza się także w branży e-commerce. Ułatwia tworzenie reklam, banerów i licznych grafik. Nie musisz więcej szukać różnych tekstur w wielu miejscach. Na tej stronie masz wszystko w jednym miejscu i w dobrej jakości. Znajdziemy tu wiele kategorii, od najprostszych elementów natury, przez mozaiki, po budynki i materiały. Dodatkowo, strona bardzo mocno dba o prywatność swoich użytkowników. Pobierać można tylko będąc zalogowanym, a każde konto codziennie dostaje 15 darmowych kredytów. Jednak strona zapewnia, że nie przechowuje danych o swoich użytkownikach. Są one używane tylko do weryfikacji podczas pobierania i nie wykorzystuje się ich w inny sposób.

Zaletą CGTextures jest przemyślana oferta korzystania z większej ilości kredytów. Jeśli potrzebujemy ich jednorazowo, możemy dokupić paczkę. Najmniejsza kosztuje 17 euro i zawiera 250 kredytów, które możemy wykorzystać w każdej chwili. Ilość dodatkowych kredytów można dostosować, jednak ich cena jest wtedy większa niż w gotowych paczkach.

Zespół CGTextures oferuje też dwa przydatne narzędzia. Jedno z nich to Pixel Peeper, a drugie to plugin do Photoshopa, The Panorama Corrector.

Pixel Peeper jest darmowy i bardzo malutki. Za jego pomocą możemy określić poziom ostrości na poziomie pikseli na dużej ilości zdjęć. CGTextures samo go używa podczas w współpracy z Agisoft Photoscan. Muszą wtedy przejrzeć iw wybrać najlepsze obrazy spośród setek zdjęć na co dzień. Pixel Peeper umożliwia sortowanie obrazów. Obsługuje formaty psd, jpg, png, tga, gif, tiff i bmp. Baedzo szybko otwiera wszelkie grafiki. Zoom do 400% umożliwia wykryć wszystkie możliwe nieostrości. Pixel Peeper przyda się wszystkim osobom, które potrzebują maksymalnie ostre zdjęcia do swojej pracy.

Pannorama Corrector, jak mówi sama nazwa, służy do poprawiania zniekształceń na ogromnych, panoramicznych zdjęciach. Ma sprawiać, że panorama ma wyglądać naturalnie, a edycja ogromnych zdjęć została uproszczona. Za darmo dostępny jest trial wtyczki. Działa ona na systemie Windows, w Photoshopie CS5, CS6 i CC.

CGTextures to jedna z tych stron, którą powinien znać każdy designer i grafik. Dzięki zawartym tu teksturom można stworzyć naprawdę wiele rzeczy – zwłaszcza, że obrazki są naprawdę dobrej jakości. Na tej stronie z łatwością znajdziesz teksturę, której szukasz. Serwis pomoże Ci rozkręcić swój biznes e-commerce za pomocą grafik, które możesz dzięki nim stworzyć. Nie zapominajmy też o ich programach. Zarówno Pixel Peeper, jak i Panorama Corrector pomoże grafikom w zależności od ich potrzeb. CGTextures pomoże stworzyć nam kreatywne projekty graficzne albo niesamowite i realistyczne modele 3D.

youboost logo
Poznaj nas. Zaprzyjaźnij się z nami. Wykreuj przy naszej pomocy swój własny sukces.
ZOBACZ NASZĄ OFERTĘ
KONTAKT
533 525 168
ZOBACZ NASZE PROFILE
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA