Copyscape - plagiatom mówimy nie

Treść w internecie powinna mieć wysoką jakość, być ciekawa i unikalna. Tę ostatnią cechę sprawdzi dla Ciebie serwis Copyscape.com. Pomoże Ci uniknąć kar od Google związanych z duplikowaniem treści. W kilku prostych krokach dowiemy się, czy stworzony przez nas content nie jest plagiatem. Narzędzie to jest powszechnie używane także przez duże firmy, by skutecznie bronić się przed kradzieżą treści.

Korzystanie z Copyscape nie przysparza trudności. Wystarczy wkleić swój adres URL. Po przetworzeniu informacji otrzymujemy raport o zduplikowanych treściach. Można śmiało powiedzieć, że podstawowa funkcjonalność jest naprawdę bardzo prosta w użyciu.

Osoby, które oczekują więcej, mogą skorzystać z opcji premium. W jej skład wchodzi Copysentry Protection – czyli automatyczne powiadamianie o pojawieniu się powielonej treści. Jest to bardzo atrakcyjne rozwiązanie. Czym się charakteryzuje Copysentry? W zależności od wybranego pakietu skanuje sieć raz dziennie lub raz na tydzień. Wyniki mogą zostać odpowiednio zorganizowane w zależności od Twoich potrzeb. Narzędzie skutecznie walczy także z mieszarkami – wyszukuje zmodyfikowane wersje Twoich treści. Możesz w łatwy sposób śledzić i zarządzać przypadkami plagiatu oraz Twoimi odpowiedziami na ten incydent. Wszystkie wyniki możesz dostosować do siebie, a nawet dodać wyjątki.

Copyscape posiada też płatną wersję Premium. Oferuje ona dużo przydatnych opcji. Jedną z nich jest możliwość poszukania plagiatu poprzez skopiowanie treści i wklejenie jej na stronę. Można także skorzystać z możliwości wyszukiwania zbiorowego – w jednej operacji masz możliwość sprawdzenia nawet 10000 treści. Umożliwia zarządzanie wykrytymi przypadkami plagiatu oraz swoimi odpowiedziami mailowymi w tej sprawie. Jeśli pracujesz w całym zespole edytorskim, możesz połączyć się z kilkoma kontami, by m. in. śledzić ich wyszukiwania. Wersja premium posiada możliwość ignorowania też niektórych stron, korzystania z API, a także umożliwia przechowywanie zasobów offline, by móc szybciej wyszukać przypadki zduplikowanej treści.

Strona projektu posiada bardzo prosty design, zarazem jest bardzo przejrzysta i łatwa w obsłudze. Znajdziesz tu liczne informacje na temat Copyscape, a także krótkie omówienie wszystkich produktów i pakietów. Możemy liczyć na pomoc od społeczności, a także informacje zawarte w FAQ. Na stronie znajdziemy też ciekawe artykuły dotyczące plagiatów. Można dowiedzieć się, czym właściwie jest to zjawisko, jak jemu zapobiegać, jak na niego odpowiadać oraz bogate źródła online. Strona jest dość rozbudowana i dostarcza dużo informacji naprawdę dobrej jakości. Dodatkowo, oferuje liczne banery, które możemy umieścić na swojej stronie. Dzięki nim możemy dać znać osobom odwiedzającym, że skutecznie walczymy z kradzieżami naszej treści.

Podsumowując, Copyscape posiada naprawdę wiele zalet. Jego użycie jest bardzo proste i skuteczne. Oferuje usługę, która jest bardzo ważna dla każdego twórcy treści – zarówno tego tworzącego autorskie treści, jak i tych czerpiących ze źródeł online, a to wszystko zupełnie za darmo. Oferuje też naprawdę ciekawe narzędzia w płatnych pakietach. Dzięki nim śledzenie duplikatów będzie jeszcze łatwiejsze i bardziej efektywne.

Copyscape jest bardzo proste w użyciu. Chętnie wykorzystuje się go w wielu miejscach, gdzie oryginalność treści jest bardzo ważna – nie tylko w marketingu internetowym. Warto umieścić go na liście stron, z których powinno się regularnie korzystać.

Gdy nasza treść jest zbyt podobna, działanie jest proste – trzeba ją przeredagować. Co jednak zrobić, gdy ktoś ukradł nasz tekst? Najprostszym sposobem jest napisanie wiadomości z prośbą o zmianę do osoby, która ją umieściła. Jeśli sytuacja dzieje się na forum, możemy poprosić o podanie źródła lub skorzystać z narzędzia dedykowanego do takich działań. Jeśli została skopiowana cała strona, można napisać do hostingodawcy albo zgłosić stronę. Ostatnia opcja niestety często jest dość czasochłonna, ale też całkiem skuteczna.

Copyscape pomoże Ci napisać wartościowy tekst albo walczyć z kradzieżą Twoich treści. Dzięki niemu skrócisz proces, który ręcznie zająłby naprawdę długo. Darmowa wersja serwisu zapewnia najważniejsze opcje, które bardzo mocno pomogą nam w prowadzeniu naszej strony. Jednak osoby chcące więcej od tego narzędzie na pewno nie będą zawiedzione dostępnym pakietem Premium.

youboost logo
Poznaj nas. Zaprzyjaźnij się z nami. Wykreuj przy naszej pomocy swój własny sukces.
ZOBACZ NASZĄ OFERTĘ
KONTAKT
533 525 168
ZOBACZ NASZE PROFILE
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA