Disqus - sprytny system komentarzy

Jak z łatwością zarządzać komentarzami na wszystkich swoich stronach? Z odpowiedzią przychodzi nam Disqus, czyli system sprytnego zarządzania opiniami internautów.

Narzędzie doskonale sprawdza się na wielu witrynach, niezależnie od technologii, która została użyta na stronie – doskonale działa zarówno w serwisie zbudowanym w HTML, czy tym opartym o CMS. Dostęp do komentarzy mamy zarówno z poziomu naszej witryny, jak i przy zalogowaniu się na stronie dostawcy usługi. Disqus instalujemy poprzez dodanie odpowiedniego kodu, lub korzystając z gotowych rozwiązań.

Siła Disqus nie drzemie tylko w prostym przechowywaniu komentarzy w wewnętrznej bazie danych. Posiada on także liczne udogodnienia, a także opcje widgetów na stronę. Możemy dodać element wyświetlający najczęściej komentowane artykuły, najaktywniejszych komentatorów oraz wiele innych. Na stronie projektu znajdują się narzędzia, które automatycznie generują kod wybranego przez nas dodatku. W ten sposób możemy umieścić wybrany element w dowolnym miejscu strony.

Ciekawym założeniem Diqus jest połączenie Engage ( zaangażowania) i Reveal (odłonięcia). Engage jest najbardziej popularnym systemem komentarzy. Zawiera w sobie wiele narzędzi, które pomagają mądrze zarządzać społecznościami na swojej stronie. Reveal natomiast to łatwe i efektywne narzędzie do reklamowania się, za pomocą którego możemy zarządzać swoimi zarobkami. W ten sposób Disquis pomaga przyciągać, budować i zarządzać naszą społecznością komentatorów, a także zarabiać.

To sprytne narzędzie umożliwia też zarządzanie komentarzami i ich moderacją. Możemy zdecydować, kto może komentować na naszej stronie, a już istniejące opinie możemy przeglądać w panelu administracyjnym. Zostają tam podzielone na grupy zależnie od ich statusu (zatwierdzone, oczekujące, spam, usunięte), a także są posegregowane według daty dodania. W system wbudowana jest wyszukiwarka, która znacznie ułatwia przeglądanie i zarządzanie komentarzami. Opiniami możemy zarządzać także z poziomu naszej strony. Mamy tam dostęp do prostych opcji moderacyjnych – przy wskazaniu komentarza kursorem oprócz nich pokazują się także podstawowe informacje o autorze.

Dzięki Disqus możemy utworzyć też czarną i białą listę. Możemy blokować użytkowników obrażających innych odwiedzających poprzez podstawowe okno dialogowe lub panel administracyjny. Przy tym drugim sposobie mamy większe możliwości – możemy nie dopuszczać osób według nazwy użytkownika, adresu e-mail, numeru IP komputera lub domeny. Możemy też zastrzec dane słowa. W łatwy sposób możemy dodać do filtra różne formy wulgaryzmów, poprzez wpisanie w odpowiednim miejscu symbolu „*”, reprezentującego dowolny ciąg znaków. Disqus ma też wbudowaną ochronę przed spamem. Filtr sam się uczy na podstawie komentarzy blokowanych przez moderatorów.

Serwis oferuje też opcję dodawania moderatorów poprzez panel administracyjny, a także ustawić opcje moderacji. Komentarze na naszej stronie mogą pojawiać się od razu lub czekać na zatwierdzenie, możemy wyłączyć możliwość komentowania treści po upływie danego czasu od publikacji, filtrować komentarze zawierające adresy URL lub obrazy Moderatorzy mogą być powiadamiani o pojawieniu się tekstu wymagającego moderacji albo ustalić ilość oznaczeń, który go blokuje.

To tylko kilka opcji dostępnych na platformie Disqus. To bogate narzędzie pomaga nam dostosować komentarze do własnych potrzeb, a także sprytnie zarabiać. Zaletami tego narzędzia jest podział na wątki, jedno konto, które umożliwia komentowanie w wielu miejscach, skuteczna ochrona przed spamem a także umożliwia ograniczenie liczby innych wtyczek. Niestety, w tym systemie nick nie odsyła do strony komentującego, tylko do jego profilu w Disqus, co może przeszkadzać niektórym osobom. Jest on też niestety dość ciężki i długo się ładuje.

Trzeba przyznać, że jest to naprawdę rozbudowane i sprytne narzędzie, które w pełni zasługuje na rosnącą popularność. Warto z niego korzystać na naszych stronach, ze względu na duże możliwości moderacji, zarządzanie wszystkimi komentarzami w jednym miejscu i spore możliwości dostosowywania. Niestety, szeroki wachlarz możliwości powoduje, że zanim komentarze na blogu się załadują, może minąć dłuższa chwila. Jednak może być jedno z najbardziej przydatnych narzędzi na naszej stronie.

youboost logo
Poznaj nas. Zaprzyjaźnij się z nami. Wykreuj przy naszej pomocy swój własny sukces.
ZOBACZ NASZĄ OFERTĘ
KONTAKT
533 525 168
ZOBACZ NASZE PROFILE
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA