Medium - interaktywna platforma z ciekawymi treściami

Szukasz inspiracji, wartościowych opinii, ciekawych informacji? Sprawdź Medium – społeczność twórców i autorów. Dostarcza najciekawsze treści w sprytny sposób. Może wydawać się, że to zwyczajne narzędzie, jednak korzystanie z Medium dostarcza wielu korzyści.

Po wejściu na stronę wita nas jasny, przejrzysty układ. Domyślny język, w jakim obsługujemy to narzędzie, to angielski. Jednak nie ma żadnych ograniczeń lingwistycznych. Dla osób preferujących rozwiązania mobilne przygotowane są aplikację na iOS oraz Androida.

Medium zachęca do odkrywania historii, które publikują tutaj użytkownicy. Każdego dnia z tego serwisu korzysta wielu użytkowników – także liderów z różnej branż, artystów, myślicieli, ale także wielu zwykłych ludzi, którzy mają ciekawe rzeczy do powiedzenia. Znajdziesz tu przeróżną tematykę: od globalnych badań po głęboko osobiste zwierzenia. Medium szybko połączy Cię ze stroną autora, który Cię zainteresuje. Jest to też szansa dla osób, które piszą ciekawe teksty i chcą zaistnieć w internecie. Dzięki temu serwisowi szybko poznasz najważniejsze wiadomości oraz opinie na ich temat od wpływowych ludzi.

Korzystanie z Medium jest bardzo proste. Posiada prosty w obsłudze, wbudowany edytor. Dzięki niemu pisanie jest przyjemne i efektywne. Możesz mieć pewność, że Twoje dzieło będzie dobrze wyglądać – możesz dodać zdjęcia, audio oraz wideo. Ułatwia też udostępnianie swojej treści – wystarczy tylko kliknąć „Share”.

Ogromną zaletą Medium jest aktywna społeczność. Kontaktowanie się w serwisie jest bardzo proste. System komentarzy nazywa się odpowiedziami (Responses). Ma służyć polepszeniu doświadczenia związanego z czytaniem i integrować z innymi użytkownikami. Opinie są traktowane na równi z innymi treściami – najciekawsze konwersacje są promowane. Rozszerzają oryginalne pomysły i ewoluują w nowych, niekoniecznie spodziewanych, kierunkach.

Medium zachęca czytelników do aktywności. Możemy także używać wirtualnego markera do zakreślania najbardziej interesujących fragmentów tekstów. Można je oddzielnie komentować, co zdecydowanie wyróżnia serwis na tle konkurencji. System nie chce być zwykłymi, statycznym stronami, stawia na interakcje. Promuje najciekawszych i najbardziej popularnych autorów. Każdy czytelnik zostawia ślad i pomaga twórcom przemyśleć swoje teksty.

Medium z założenia miało być siecią rozbudowanych, ciekawych i wpływowych treści. Miało pokazywać najciekawsze opinie i historie. Duży nacisk został położony na interakcje między użytkownikami i wymianę doświadczeń. Założyciel serwisu chciał zachęcić twórców do wymieniania się różnorodnymi opiniami. Czy te założenia zostały spełnione? Popularność serwisu sugeruje, że tak. Jedyne, co można zarzucić Medium, to ograniczona personalizacja. Jednak nie ma co się temu dziwić, gdyż serwis został stworzony tylko dla ciekawych treści.

Dlaczego warto korzystać z tej platformy? Po pierwsze, bogactwo ponadprzeciętnych treści dostarcza licznych informacji. Można powiedzieć, że Medium jest jednym z bardziej inspirujących miejsc w sieci. Szukasz ciekawego rozwiązania czy tematu – wystarczy wejść, rozejrzeć się lub poszukać tego, co Cię akurat interesuje. Po drugie – naprawdę dobra jakość tekstów. Możesz uczyć się od najlepszych, jak tworzyć treści, które praktycznie same się czytają. Dodatkowo pewność co do wysokiej jakości merytorycznej tekstów ułatwi Ci szukanie interesującej Cię informacji. Po trzecie, autopromocja. W kilku prostych krokach możemy podłączyć Medium pod naszą domenę, a jedno kliknięcie przenosi czytelnika na naszą stronę. Dzięki aktywnej społeczności możesz znaleźć wielu wiernych czytelników. Łatwość dzielenia się opiniami pomoże Ci budować żywe relacje z osobami, którym podoba się (lub nie) nasza treść. W łatwy sposób możemy też otrzymać informację zwrotną co do naszego contentu.

Notatki Facebooka próbowały dogonić rosnącą popularność swojego konkurenta, jednak Medium nadal doskonale się broni. Prosta obsługa, świetny wygląd publikacji czy lepsze możliwości interakcji skutecznie pomagają utrzymać pozycję lidera.

Medium na stałe wpisało się w listę najbardziej interesujących miejsc w sieci. Niezależnie czy szukasz interesujących treści, czy sam je tworzysz, znajdziesz w tym serwisie coś dla siebie. Korzystając z witryny dołączasz do największych blogerów, a nawet prezydenta Stanów Zjednoczonych. Dzięki Medium poprowadzisz skuteczny content marketing albo nauczysz się go od najlepszych.

youboost logo
Poznaj nas. Zaprzyjaźnij się z nami. Wykreuj przy naszej pomocy swój własny sukces.
ZOBACZ NASZĄ OFERTĘ
KONTAKT
533 525 168
ZOBACZ NASZE PROFILE
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA