Pixabay.com czyli najlepszy darmowy bank zdjęć

Pixabay - czy na Pixabay znajdę dobre zdjęcia?

Zdjęcia odgrywają ogromne znaczenie w naszym życiu. Znajdują zastosowanie już w wystroju naszych mieszkań, a zarazem przyczyniają się do promocji naszego biznesu. Przez to zdjęcia coraz częściej pojawiają się w sieci, na przykład na blogach, stronach www, serwisach społecznościowych oraz w wielu innych miejscach. Jakość takich zdjęć, ich tematyka oraz odpowiedni charakter przyczyniają się do tego, jak są następnie odbierane przez internautów.

Jeśli więc potrzebujemy jakiekolwiek zdjęcia na swoją stronę, do użytku własnego bądź komercyjnego, to wystarczy skorzystać z możliwości, które zapewnia nam serwis Pixabay.com. To wyjątkowy bank darmowych zdjęć. Wyjątkowy, ponieważ dzięki niemu uzyskujemy wspaniałe zdjęcia, które są pozbawione praw autorskich. Publikowane są więc na podstawie umowy Creative Commons Public Domain CC0. Jeśli więc wykorzystamy te zdjęcia na swoim blogu, stronie firmowej bądź w innych miejscach, to nie musimy się niczego obawiać. Żaden autor nie zgłosi się do nas, że bezprawnie wykorzystaliśmy jego zdjęcia. Wszystkie dostępne zdjęcia są pozbawione praw autorskich, więc nie musimy nic sami sprawdzać.

CC0 oznacza również, że takie zdjęcia oraz filmy dostępne na Pixabay możemy nie tylko publikować, ale również modyfikować, używać nieodpłatnie oraz w celach komercyjnych.

Więcej narzędzi na: http://www.youboost.pl/narzedzia

Jak użyć zdjęcia z Pixabay?

Wystarczy w wyszukiwarce wpisać słowo kluczowe, które może opisywać dane zdjęcia. Jeśli na przykład szukać zdjęcia o tematyce firmy, to po prostu wpisujesz "firma", "firmy", itp. Jeśli poszukujesz nowych zdjęć, posłuż się pewnymi synonimami. Dzięki temu wyświetli Ci się o wiele więcej propozycji. Wystarczy wpisywać nazwy w języku polskim, ponieważ system automatycznie tłumaczy je na język angielski.

Kiedy już masz wiele propozycji zdjęć to wyszukaj te, które interesuje Cię najbardziej i kliknij. Następnie przejdziesz do kolejnego okna, w którym dokładnie wyświetli Ci się dane zdjęcie, w większym rozmiarze. I będziesz mógł go pobrać na swój komputer, w kilku rozmiarach. Sam decydujesz o tym, jakiej jakości zdjęcie chcesz uzyskać. Jeśli jednak masz zamiar wykorzystać je w sieci, to przede wszystkim wykorzystuj jak najlepsze zdjęcia, o najwyższej rozdzielczości. Taka jakość będzie o wiele lepiej przemawiać do internautów, czyli Twoich czytelników bądź potencjalnych klientów.

Takie zdjęcia możesz dowolnie rozpowszechniać, modyfikować, kopiować, a zarazem użyć do celów komercyjnych. Nie musisz ponosić żadnych kosztów bądź pytać się o zgodę.

Zdjęcia z Shutterstocka na Pixabay

Podczas wyszukiwania zdjęć na samej górze pojawią Ci się wyświetlenia zdjęć z Shutterstocka, czyli z serwisu, w którym użytkowanie zdjęć okazuje się już płatne. Są to zdjęcia sponsorowane, w celu utrzymania serwisu Pixabay. Jeśli więc nie chcesz płacić za zdjęcia, to pomiń pierwszą linię zdjęć, która Ci się ukaże. Wszystkie poniżej to zdjęcia za darmo, oparte o umowę CC0.

Unikaj zdjęć dla dorosłych?

W pixabay pojawia się specjalny filtr SafeSearch, który jest przydatny, jeśli chcesz zablokować zdjęcia przeznaczone dla osób dorosłych. Oczywiście nie jest on całkowicie skuteczny, w 100%, ale pomaga uniknąć większość zdjęć przeznaczonych dla dorosłych internautów. Taki filtr włączamy w ustawieniach, które pojawiają się na stronie.

Jak umieścić na swojej stronie, blogu?

Jeśli masz zamiar umieścić pewne zdjęcia z Pixabay.com na swojej stronie, to koniecznie je pobierz, a następnie umieść na swoim serwerze. Nie ma możliwości wykorzystania adresów url z pixabay.

Co otrzymują autorzy zdjęć?

Wszyscy autorzy zdjęć mają możliwość podzielenia się swoją twórczością, a zarazem otrzymują pewne darowizny. Jeśli chcielibyśmy wesprzeć serwis Pixabay.com wystarczy dokonać przelewu bankowego, paypal bądź bitcoins.

Co dokładnie oznacza Licencja CC0?

Taka licencja daje nam do zrozumienia, że mamy prawo pobierać, kopiować, modyfikować oraz wykorzystywać wszystkie zdjęcia dostępne w serwisie Pixabay. Nie jest wymagane proszenie o pozwolenie autora bądź prośba o sprzedaż nam takich praw. Wszystkie zdjęcia są Free, czyli ogólnodostępne, zarówno dla osób fizycznych i firm.

Podsumowując Pixabay to jedno z najlepszych narzędzi jakie znamy do pobierania legalnie zdjęć a każdego zachęcamy do skorzystania z tego programu. Pixabay to tani i jeden z największych banków zdjęć. Dla tego każdego jeszcze raz serdecznie zachęcam do skorzystania z niego.

youboost logo
Poznaj nas. Zaprzyjaźnij się z nami. Wykreuj przy naszej pomocy swój własny sukces.
ZOBACZ NASZĄ OFERTĘ
KONTAKT
533 525 168
ZOBACZ NASZE PROFILE
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA