PlagSpotter - wykryj każdy plagiat

Obawiasz się, że ktoś może kraść Twoje treści? Plagspotter pomoże Ci szybko znaleźć strony popełniające plagiat. Aktywnie walcz z plagiatem w prosty, skuteczny sposób. Możesz korzystać z darmowej wersji serwisu, jak i płatnej.

Po wejściu na stronę od razu widzimy pasek z miejscem na adres i przycisk „Find Page Copies”. Można skorzystać też z opcji wyszukiwania za pomocą paczki, by znaleźć kopie całego serwisu. Dodatkowo dostajemy statystyki: prawie 20 tysięcy codziennych testów za pomocą adresu URL, ponad 2 tysiące użytkowników korzystających na co dzień z narzędzia i procentową liczbę wykrytych duplikatów treści.

Z PlagSpottera korzysta wiele popularnych firm. Na ich stronie możemy znaleźć liczne recenzje od wielu użytkowników. Używany jest w wielu różnych przypadkach – do unikania kar od Google przy redagowaniu nowych treści oraz by odnaleźć strony, które ukradły nasz content. Umożliwia też odnalezienie witryn, które inspirują się naszymi treściami, cytują je lub używają w inny sposób, nie udostępniając informacji o autorze. Oznacza to, że możemy użyć narzędzia, by dbać o nasz link building.

Informacje o wykrytym przypadku plagiatu są złożone z adresu URL oraz dokładnych informacji odnośnie danej strony. Możesz sprawdzić, ile procent treści zostało zduplikowanych. Dostajemy też dane dotyczące lokalizacji powielonej treści. Dodatkowo, narzędzie przygotowuje raport dla użytkownika. Dzięki niemu możesz sprawdzić, nie tylko, kto podebrał Twoją treść, ale też ile procent Twojego contentu przypomina tą z innych stron. Dla osób potrzebujących stałego monitorowania sieci, możesz wykorzystać opcji regularnego sprawdzania wybranych stron. Raporty zostają dostarczone na skrzynkę mailową. Jeśli chcesz poinformować odwiedzających o tym, że korzystasz z PlagSpottera, możesz umieścić na swojej stronie odpowiednią odznakę, którą można nieodpłatnie pobrać.

Opcje monitoringu i regularnego sprawdzania stron niestety są płatne. Na szczęście, cenę łatwo można dostosować do naszych potrzeb. Zależy ona od liczby adresów URL do sprawdzenia oraz częstotliwość ich sprawdzania. W cenie pakietu zawiera się także nieograniczona liczba pojedynczych testów, powiadomienia na e-mail o pojawiających się przypadkach plagiatu, a także dokładne raporty odnośnie skopiowanej treści oraz dostęp do sprawdzania w formie paczek. Najtańszy pakiet jest darmowy przez tydzień.

Z płatnych narzędzi dostępny jest też uproszczone sprawdzanie całej strony. Zaletą tego rozwiązania jest płacenie jedynie za testy, których potrzebujemy. Korzystanie z tego pakietu jest bardzo proste. Wystarczy jedynie skopiować, a następnie wkleić adres URL. Można też podlinkować do swojego pliku sitemap.xml lub sprawdzić strony za pomocą odpowiednio wcześniej przygotowanego pliku .txt albo .xml. Cena to jedynie 4 centy za jeden adres URL. Dla bardziej wymagających istnieje możliwość stworzenia indywidualnego planu lub skorzystania z API. To rozwiązanie dedykowane jest osobom, które chcą korzystać ze sprawdzania strony pod kątem duplicate content, generowania odpowiednich raportów lub porad z dziedzin SEO, korzystania z API, wysyłania automatycznych powiadomień do strony zawierającej zduplikowaną treść, sprawdzania tekstów offline, a także potrzebują więcej możliwości. Cena dostosowywana jest do wymagań klienta. Płatne subskrypcja mogą być anulowane w dowolnym momencie bez żadnych konsekwencji. Podstawową różnicą między darmowymi a płatnymi planami jest ilość sprawdzanych adresów. Opcja bez opłat gwarantuje przetworzenie pojedynczego URL, abonament natomiast umożliwia sprawdzanie za pomocą paczki bądź listy.

Plagspotter jest o wiele bardziej rozbudowany od konkurencyjnego Copyscape, jednak jest też odpowiednio droższy. Sprawdzi się jednak u każdej osoby prowadzącej swój blog lub stronę, a także lubią zautomatyzowane narzędzia. Równie dobrze sprawdzi się u osób, które chcą sprawdzić pojedyncze adresy URL. Nie musimy sprawdzać jedynie swoich stron – możemy użyć tego narzędzia do dowolnej witryny, której adres posiadamy. Dużą zaletą jest możliwość dostosowania planów. Szczególnie przydaje się to dużym firmom. Jeśli posiadasz rozbudowany serwis i lubisz automatyzować swoje zadania, PlagSpotter jest idealnym rozwiązaniem dla Ciebie.

youboost logo
Poznaj nas. Zaprzyjaźnij się z nami. Wykreuj przy naszej pomocy swój własny sukces.
ZOBACZ NASZĄ OFERTĘ
KONTAKT
533 525 168
ZOBACZ NASZE PROFILE
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA