Jak założyć kanał na YouTube - YouTube bez tajemnic 2

YouTube bez tajemnic.


Mamy już przemyślany pomysł na nasze produkcje, jesteśmy pewni, że pomysły na na odcinki się nie skończą i będziemy mogli produkować minimalnie jeden odcinek na tydzień. No to zaczynamy.

 

Po pierwsze

Potrzebujemy konta Google. Daje ono dostęp do wielu usług Google, w tym i YouTube. Jeśli mamy telefon z systemem Android, Gmaila, korzystamy z dokumentów Google, lub wcześniej zakładaliśmy konto YouTube - w takim przypadku konto Google już mieliśmy. Wystarczy zalogować się na to konto tymi samymi danymi co używaliście. Jeśli jednak nie posiadamy, wystarczy , że wejdziemy na stronę: accounts.google.com/SingUp - tam możemy prosto stworzyć konto Google które będzie nam stale potrzebne. 

Po zarejestrowaniu lub zalogowaniu na YouTube, klikamy na swój awatar w górnym prawym rogu ekranu, później na ikonę trybik. Przeglądarka przeniesie nas na stronę z ustawieniami konta. Znajdziemy tutaj Informacje o koncie i Dodatkowe funkcje. W dodatkowych funkcjach klikamy Utwórz nowy kanał. Wyświetla się nam formularz pozwalają na założenie nowego kanału. Tu podajemy nazwę kanału i wybieramy kategorię.

Nazwa kanału

Najważniejsze co pojawia się w tym poradniku. Na tym etapie warto mocno się zastanowić. To musi być coś, co jest związane mocno z kanałem i jego treściami. Warto przemyśleć, czy nazwa, składająca się z imienia i nazwiska nie będzie dobrym pomysłem. Kanał stanie się wtedy naszą wizytówką, a to bardzo dobrze działa przy budowaniu marki osobistej w sieci i przy okazji przypada często fanom do gustu. Możecie zawsze skorzystać z pseudonimu, albo nazwy związanej z treściami, najważniejsze to uniknąć skomplikowanych ciągów znaków i cyfr - nazwa musi być bardzo łatwa do zapamiętania. Oczywiście jeśli chcesz, (a chcesz) by Twoi fani opowiadali o twym kanale znajomym.

O konkretnych ustawieniach opowiemy w dalszej części poradnika. Dwa poradniki na dzień to naprawdę szybkie tempo pisania, ale dla was warto pisać i was uczyć. Zapiszcie się do naszej sieci wielokanałowej. Pozdrawiam: Łukasz Wudyka

YouTube bez tajemnic jest to seria artykułów w których pomagamy wam w nauce platformy YouTube.

youboost logo
Poznaj nas. Zaprzyjaźnij się z nami. Wykreuj przy naszej pomocy swój własny sukces.
ZOBACZ NASZĄ OFERTĘ
KONTAKT
533 525 168
ZOBACZ NASZE PROFILE
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA