Łukasz Wudyka - opinie o YouTube

Łukasz Wudyka opinie o YouTube

Przychodzi czas kiedy udało nam się poprawnie włączyć reklamy swoich materiałów i mamy upragniony zielony guzik z symbolem dolara przy swoich filmach w menagerze filmów. Oznacza to, że na tym filmie możecie zarabiać, oczywiście $ nie zawsze się wyświetli.

Reklama

To czy przy danym wyświetleniu materiału pojawi się reklama zależy od algorytmu reklamowego YouTube. Ma na niego wpływ mnóstwo czynników, jak na przykład:

  • czy osoba ma AdBlocker,
  • kto aktualnie ogląda dany materiał,
  • czy ta osoba widziała wcześniej jakieś reklamy z AdSense, a jeżeli tak to jakie,
  • miejsce z jakiego osoba ogląda kanał (miasto i kraj)
  • czy trwa w danym momencie kampania reklamowa i czy dydykowana jest na daną kategorię do której zakwalifikowaliśmy swój materiał.

Tych zmiennnych jest bardzo dużo, praktycznie niemożliwe jest przeliczanie liczby wyświetleń na konkretne kwoty.

Po pierwsze - jak już wspomniałem nie wszystkie wyświetlenia są monetyzowane (w zależności od natężenia kampanii reklamowej, procent monetyzowanych wyświetleń zmienia się od 30 do 70%).

Po drugie - każdy rodzaj reklamy ma nieco inną stawkę - najwięcej zarobicie na spotach reklamowych (pomijalne lub niepomijalne), namniej za to na reklamach displayowych i In-Video.

Po trzecie - ważne jest też miejsce oglądania naszego materiału.

Łukasz Wudyka opinie o YouTube

 

Ważnym elementem jest też to iż na zewnętrznych stronach (np. agregatorach treści), to już nie wszystkie reklamy będą dostępne. Jeśli np. oglądają nas widzowie z Stanów Zjednoczonych, reklama będzie dopasowana w języku tego kraju. To dla nas dobrze bo stawki za wyświetlenie reklamy będą wyższe. Przewidzieć kwot praktycznie się nie da. Sami musicie obserwować jak sobie radzicie z przychodami. Po paru miesiącach nabierzecie wprawy. Dla tego w mojej opinii warto dodać tekst do filmów by nawet ludzie z zagranicy mogli nas oglądać a wtedy cena za reklamę mocno wzrasta.

Łukasz Wudyka opinie o YouTube - Akcje z klientami

Wyświetlenia to mała część zarobków - dla wielu youtuberów są tak naprawdę dodatkiem do zarobków generowanych przez akcje z klientami: product placement czy odcinki specjalne dla klientów. Tutaj kwoty są mocno zróżnicowane, ale jedna zasada jest pewna im większy zasięg kanału, tym większe. Więc w mojej opinii warto dbać by kanał mocno się rozrastał. Daje to coraz większe zarobki.
Większość youtuberów utrzymujących się z takiego zajęcia opiera przychody właśnie na takich akcjach specjalnych, dla tego waro myśleć o kanale właśnie w tym kontekście. Powiększajcie zasięg a klienci pojawią się sami. Znam nie jednego YouTubera którego opinia o danym produkcie dla jego widzów jest bardzo ważna. Dla tego należy pilnować by właśnie w takich miejscach mówiono o firmie dobrze.
Moja opinia jest taka, że na Youtube można zarobić całkiem sporo. Pozostaje tylko pytanie: Czy to lubisz? Czy masz predyspozycje do bycia youtuberem? Czy znajdziesz swoją grupę docelową...?

Autorem poradnika jest Łukasz Wudyka.

 

 

 

youboost logo
Poznaj nas. Zaprzyjaźnij się z nami. Wykreuj przy naszej pomocy swój własny sukces.
ZOBACZ NASZĄ OFERTĘ
KONTAKT
533 525 168
ZOBACZ NASZE PROFILE
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA