Nibbler - nowoczesna analityka

Nibbler.silktide.com jest darmowym narzędziem oferującym testowanie Twojej strony oraz podpowiadającym, jak pomóc zdobyć wyższą pozycję w wyszukiwarce. Zawiera w sobie 17 naprawdę dobrej jakości testów.

Korzystanie z tego narzędzia jest proste. Wystarczy podać mu adres strony, a sprawdzi ją pod kątem najważniejszych aspektów, m.in. dostępności, SEO, social media czy technologii. Wyniki widzimy w prostej skali od 1 do 10. Po skończonym teście, na prawo od listy, pokazują się wskazówki. W przejrzystej formie zostają przedstawione kroki, które pomogą nam zdobyć maksymalny wynik. Za pomocą przycisku „Extra Detail” możemy dowiedzieć się, gdzie dokładnie na naszej stronie występuje opisany problem.

Minusem tego narzędzia jest częstotliwość testów – można je wykonywać tylko raz na tydzień. Nie ma możliwości eksportowania wyników i przechowywania starych raportów. Ograniczenie zostało nałożone na ilość stron – Nibbler pozwala na sprawdzenie tylko 5 witryn. Niestety, nie oferuje on też żadnego wsparcia.

Nibbler jest naprawdę przydatnym narzędziem, zwłaszcza dla początkujących. Niewątpliwą zaletą jest możliwość wykonywania wielu testów. Dzięki temu możemy sprawdzić, jak zmienia się nasza strona. Prosta obsługa i czytelne wyniki sprawiają, że korzystanie z niego to sama przyjemność.

Jeśli jednak potrzebujesz czegoś więcej, możesz przejść na płatnego Sitebeama, który oferuje aż 40 różnych testów. Za jego pomocą możemy sprawdzić aż 100 stron internetowych. Raporty przez niego przygotowywane są obszerne i dokładne. Umożliwia także eksport wyników i wsparcie techniczne. Ten pakiet oferuje nam przechowywanie starych raportów oraz dodanie własnego brandingu. Niestety, tak rozbudowane i ciekawe narzędzie odpowiednio kosztuje. Cena na miesiąc wynosi od 40 do 60 funtów na miesiąc.

Nibbler oferuje też odznaki za różnego rodzaju osiągnięcia. Dodatkowo oferuje pomoc w zakresie linków oraz mediów społecznościowych. Sprawdza, ile odnośników prowadzi do Twojej strony oraz informuje, skąd pochodzą. Dzięki niemu możesz dowiedzieć się, jak dobrze jesteś połączony z social media, co jest obecnie bardzo ważne dla SEO.

Możliwości tego narzędzia nie są ukierunkowane na konkretne działania. Nie przeszkadza to jednak znaleźć w nim opcje odpowiednie dla nas. Wszystko dlatego, że Nibbler posiada wiele możliwości. Niestety, część informacji można potraktować raczej jako ciekawostki. Jednak każdy znajdzie dane, które poinformują go o ważnej dla niego części jego serwisu.

Silktide to spółka tworząca oprogramowanie, posiadająca z duże doświadczenie. Aplikacje webowe tworzą od 2001 roku, a testowaniem stron internetowych zajmują się od 2006. Ich innymi projektami, oprócz wcześnie wspomnianego Sitebeama, jest Heystack, a także Insites. Pierwsze dwa idealnie sprawdzają się do analizy biznesu online. Wśród klientów Silktide znajdziemy małe, domowe firmy, ale też największych gigantów rynku. Dodatkowo firma prowadzi ciekawego bloga, z którego możemy dowiedzieć się ciekawych informacji związanych z e-commerce, marketingiem, ale też tworzeniem i analizą stron internetowych. Niestety, wszystko dostępne jest jedynie w języku angielskim.

Jeśli szukasz prostego, mocnego i, przede wszystkim, darmowego narzędzia, Nibbler jest idealny dla Ciebie. Dzięki niemu wszystko, co powinieneś zmienić w swojej stronie, zostanie zebrane w jednym miejscu. Prostota i skuteczność – taki właśnie jest Nibbler. Niestety, sporymi minusami są jego spore ograniczenia. Widać, że to narzędzie ma zachęcać do korzystania z Sitebeama. Jednak nawet tak mocno ograniczony program dostarcza wiele istotnych informacji, ale też ciekawostek, które mogą pomóc nam w rozwoju witryny. Popularność narzędzia mówi sama za siebie. Nibbler powinien zagościć na liście stron, które regularnie odwiedzamy. Dzięki niemu szybko rozwiniemy skrzydła, poznamy mocne i słabe strony naszej strony. Narzędzie doskonale uzupełnia się z Google Analytics. Korzystając z obu tych narzędzi przeprowadzimy dokładną analizę naszej strony i zaplanujemy kolejne działania, które poprowadzą nas prosto do sukcesu. Jeśli jednak wolimy mieć wszystko w jednym miejscu, warto zastanowić się nad płatnym Sitebeamem.

youboost logo
Poznaj nas. Zaprzyjaźnij się z nami. Wykreuj przy naszej pomocy swój własny sukces.
ZOBACZ NASZĄ OFERTĘ
KONTAKT
533 525 168
ZOBACZ NASZE PROFILE
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA