Recepta na wygląd - Beauty blog

  

Dzisiejsze media kreują wizerunek kobiety idealnej niczym modelki czy aktorki. Przez to wiele z przedstawicielek płci pięknej czuje się lekko zagubionymi w tym świecie. Szukają więc w internecie porad, jak zbliżyć się chociaż w części do wyglądu ulubionej gwiazdy filmowej. Pomoc oferują im liczne blogi urodowe. Niektóre z nich istnieją od wielu, inne dopiero raczkują.

 

Jednym z początkujących, ale dobrze rokujących jest blog „Recepta na piękny wygląd”. Dotyczy on przede wszystkim pielęgnacji, w szczególności tej naturalnej i recenzjom kosmetyków. Co zmotywowało autorkę do założenia bloga? „ Chciałam się podzielić z innymi kobietami swoimi doświadczeniami związanymi z urodą. Jestem zwykłą dziewczyną, która nie kupuje luksusowych kosmetyków. Staram się szukać prostych i skutecznych rozwiązań. Do tego, śledząc inne blogi czy kanały na YouTube, doszłam do wniosku, że rzadko poruszany jest temat produktów ze średniej półki. Najczęściej spotykamy porównania kosmetyków 150 zł kontra 15 zł. A co z tymi pomiędzy? Rzadko blogerki o nich wspominają. Chciałabym zapełnić tą niszę” mówi Palefaced, autorka.

 

Dlaczego warto zajrzeć na tego bloga? Przede wszystkim jest on bardzo przejrzysty, łatwo można trafić do pożądanej przez czytelnika treści. Posty pojawiają się przynajmniej dwa razy w tygodniu. Do tego na bieżąco prowadzone social media- dzięki fanpage’owi na Facebooku można się dowiedzieć o bieżących postach, wypromować swojego bloga dzięki organizowanym Linkowym Party, na Instagramie natomiast poznać zapowiedzi nadchodzących postów.

 

Oczywiście, przygotowywanie bloga nie kończy się na pisaniu postów. „Oprócz bieżącego tworzenia nowych treści, blogowanie wymaga również poświęcenia czasu na promocję, kontakt z czytelnikami oraz na przygotowywanie zdjęć związanych z treścią- to dla mnie największe wyzwanie. Ale odzew internautów w komentarzach, rekompensują mi czas, którego blog wymaga. Nic nie daje tyle satysfakcji, jak rosnące statystyki wejść- to znak, że ludzie mnie czytają, że warto tworzyć takie treści.”

 

Co jest pewne, warto uważnie przyglądać się temu blogowi. Widać w nim duży potencjał, przez co za jakiś czas może być dość ważnym graczem w blogosferze urodowej.

youboost logo
Poznaj nas. Zaprzyjaźnij się z nami. Wykreuj przy naszej pomocy swój własny sukces.
ZOBACZ NASZĄ OFERTĘ
KONTAKT
533 525 168
ZOBACZ NASZE PROFILE
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA