Pocket- odkładanie treści na potem

Pocket to aplikacja „wirtualnej kieszonki”. Umożliwia sprytne odkładanie treści, które chcemy wyświetlić później, w jednym miejscu. Z aplikacji można korzystać zarówno za pomocą przeglądarki internetowej, e-maila, a także podłączyć ją do ponad 1500 aplikacji, takich jak Twitter, Flipboard, Pulse czy Zite. W Pocket możemy umieszczać wideo, artykuły i inne, interesujące i ciekawe treści. Dodatkową zaletą jest przeglądanie zapisanych rzeczy na wielu różnych urządzeniach: produktach Apple, Androidzie, Kobo czy poprzez przeglądarkę internetową. Nie jest potrzebne nawet połączenie z internetem. Treści można zapisywać za pomocą dedykowanych aplikacji, a także poprzez e-mail. Wystarczy wysłać wiadomość z linkiem na odpowiedni adres, w temacie wpisując nazwę, a w treści podając interesujący nas link. Trzeba jednak pamiętać, żeby dodawać w ten sposób tylko po jednym linku.

Ale Pocket to nie tylko odkładanie ciekawych treści na później. Jego dodanie do swojej strony pomoże Ci poznać lepiej swoich odbiorców. Możesz śledzić trendy. Masz możliwość wysyłania Twoich własnych wiadomości za każdym razem, gdy ktoś zapisze Twój artykuł. Pocket dodatkowo jest bardzo łatwy w integracji ze swoją stroną czy aplikacją. Dzięki temu czytelnicy mogą łatwiej odłożyć interesujące treści na później. Szczególnie przydatny jest „Pocket button”, który można dodać na swojej stronie. Wystarczy kilka linijek kodu. Do wyboru są trzy style, które można swobodnie wybrać. Przygotowana jest też dokumentacja, z której możesz się dowiedzieć m.in. jak używać kilku przycisków na stronie lub używania bardziej zaawansowanych przycisków. Pocket dodatkowo udostępnia możliwość subskrypcji. Regularni czytelnicy mogą dostawać Twoje treści bezpośrednio na swoje konto bez konieczności samodzielnego ich zapisywania.

Dla deweloperów zostało przygotowane API od Pocket. Za jego pomocą możesz stworzyć nową aplikację albo przejrzeć dokumentację, by poznać jego możliwości. Integracja została maksymalnie uproszczona. Do wyboru mamy wiele technologii mobilnych, takich jak iOS i Anroid, a także aplikacje webowe.

Dostępna jest też wersja Premium. Za niewielką opłatą otrzymuje się nowe, rozbudowane funkcje. W płatnej wersji nie ma żadnych reklam. Dostępna jest też tzw. trwała biblioteka. Oznacza to, że zapisane przez Ciebie artykuły i strony internetowe zawsze będą dla Ciebie dostępne. Dzięki tej opcji możesz je sprawdzić nawet, jeśli zostaną usunięte z sieci. Dodatkowo otrzymujesz dostęp do zaawansowanego wyszukiwania. Możesz sprawdzić aplikację Pocket według tematu albo odszukać element zapisany już jakiś czas temu. Dostajesz możliwość przefiltrowania treści według tematów, tagów, autorów, słów kluczowych i nie tylko w wyszukiwaniu pełnotekstowym. Sugerowane tagi pomogą Ci uporządkować swoją listę. Aplikacja podpowiada Ci, który możesz wybrać. Wystarczy jedno dotknięcie, a tag zostaje dodany. Pocket samo się uczy – im częściej oznaczasz swoje teksty, tym trafniejsze tagi sugeruje.

Serwis oferuje też dość rozbudowaną pomoc techniczną. Duża ilość artykułów została posegregowana na wiele różnych kategorii i podkategorii. Za pomocą zaledwie kilku kliknięć można znaleźć tekst dotyczący podstaw czy korzystania z aplikacji na różnych urządzeniach mobilnych. Na górze strony z pomocą zostały wypunktowane najpopularniejsze tematy. Można też swobodnie wyszukiwać artykuły dotyczące naszych problemów.

Pocket to świetna aplikacja zarówno dla autorów, jak i czytelników. W prosty sposób odkładasz na później interesujące Cię tematy, którymi możesz potem cieszyć się w spokoju. Twórcy, udostępniając przycisk Pocket na swoich stronach, blogach, czy nawet w aplikacjach, wychodzą naprzeciw oczekiwaniom ich klientów. Dodatkowym atutem jest fakt, że nasz content nie „ucieknie” osobie zainteresowanej. Zasada działania Pocket jest prosta, a jego liczne zalety i funkcjonalności wychodzą naprzeciw nawet najbardziej wymagającym osobom. Aplikacja jest cały czas rozwijana, a dostarczane wsparcie techniczne czy dokumentacja ułatwia korzystanie z niego. Dużą zaletą są też statystyki czy kontakt z naszymi czytelnikami poprzez e-mail. Jeśli mądrze wykorzystamy zalety tego sprytnego narzędzia, możemy zyskać bardzo dużo, a także trzymać naszych czytelników bardzo blisko. Nie daj się zgubić, wypróbuj Pocket na swojej stronie lub blogu!

youboost logo
Poznaj nas. Zaprzyjaźnij się z nami. Wykreuj przy naszej pomocy swój własny sukces.
ZOBACZ NASZĄ OFERTĘ
KONTAKT
533 525 168
ZOBACZ NASZE PROFILE
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA