Alexa Rank czyli czym jest ranking ALEXA.

ALEXA RANK
 

Firma Alexa opracowała wskaźnik o takiej samej nazwie. Alexa wchodzi w skład Amazon.com. Wskźnik Alexa, jest tworzony na podstawie danych, zbieranych przez Alexa ToolBar. W wskaźniku tym badany jest ruch generowany przez dane strony, a informację uzyskanę mówią nam o tym, ilu użytkowników z zainstalowanym Alexa ToolBar odwiedza daną stonę, oraz ile tych stron w naszym serwisie przeglądają. Tutaj wskaźnik im mniejszy, tym wartościowszy. Zupełnie odwrotnie niż przy Page Rank. 

Jest to narzędzie które zbiera jednak informację o użytkownikach, przez co część internautów przestała z niego korzystać. A aplikacja przez wielu ludzi nazywana jest mianem spywere, czyli aplikacji szpegującej. Często same wyniki budzą wątpliwości, gdyż narzędzie nie jest na tyle popularne by wyniki były mocno miarodajne. Jednak dla wielu, aplikacja ta ma duże znaczenie bo pokazuje popularność domeny.

Wielką wadą Alexa jest sposób mierzenia. Alexa Rank mierzy się dla całych domen. Osoby nie posiadające demeny a tylko subdomeny u usługodawcy, nie skorzystają z tego rankingu. W przypadku korzystania z darmowego hostingu też dostaniemy informację nie na temat swojej strony, a całej domeny hostingodawcy.

W przypadku gdy posiadasz np. darmowego bloga na blogspot.com Alexa Rank poda Ci dane dla blogspot.com a nie tylko dla swojej strony. Co przy darmowych hostingach czyni ją prawie bezużytecznym rankingiem. Jeśli jednak jak my posiadasz swoją domenę, warto korzystać z tego narzędzia. Pokaże Ci ono mierzalne wartości dla Twojej domeny. 

Zmniejszanie Alexa Rank - pamiętając, że im mniejsza wartość tym lepsza, polecamy robić wszystko by wskaźnik był jak najniższy. To co warto zrobić, to wstawić widget Alexa Rank u siebie na stronie. Następnie instaluj u siebie na komputerze ToolBar tej firmy. Pamiętaj jednak, że Alexa zbiera informację o użytkownikach i jak pisałem na początku wielu może się to nie spodobać. Zwłaszcza tym którzy cenią sobie anonimowość w sieci. 

Jeśli chcesz zobaczyć nasze usługi: http://www.youboost.pl/uslugi

Jeśli chcesz zobaczyć cały słowni seo: http://www.youboost.pl/blog/nasze-uslugi/slownik-seo-pozycjonowanie

youboost logo
Poznaj nas. Zaprzyjaźnij się z nami. Wykreuj przy naszej pomocy swój własny sukces.
ZOBACZ NASZĄ OFERTĘ
KONTAKT
533 525 168
ZOBACZ NASZE PROFILE
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA